Om Os / Medarbejdere

Dansk Flise Lager Aps importerer kvalitets fliser / klinker, fra udsøgte producenter i primært i Europa. Vi har importeret fliser og klinker fra den store verden, og leveret til skandinaviske kunder i mere end 20 år under samme cvr. nummer.

Hver eneste dag, samarbejder vi med producenter, som med sikkerhed kan levere fliser / klinker, der modsvarer de forventninger som danske forbrugere forventer og stiller som krav. Det gælder såvel kvaliteten af produktet, men også farver, overflader og størrelser.

Grundet vores netværk og store indkøb, opnår vi de lavest mulige priser hos vores leverandører. Herfra går varerne direkte til Dansk Flise Lager. Ingen fordyrrende mellemled undervejs. Sammenholdt med en yderst stram udgiftspolitik, giver det muligheden for, at sælge lækre gulvløsninger til Danmarks bedste priser.

Som kunde må du meget gerne forvente topkvalitet på såvel produkter samt service. I vores 7 overskuelige showrooms i Aarhus, HerningVejle, Køge, Esbjerg, Odense og Aalborg er vores topprofessionelle teams klar med rådgivning af enhver art, og ser en glæde i at finde den absolut bedste fliseløsning til dit hjem.

Grundstammen hos Dansk Flise Lager:

  • Kvalitet og professionalisme i alt hvad vi gør
  • Vores motto er "Flotteste Fliser - Bedste Priser", men vi går aldrig på kompromis med kvaliteten.
  • Omgående levering i hele Danmark - 90% af sortiment på lager. 

Vidste du at..?

  • Hvis vi nu fik lyst til at belægge en fodboldbane med vores fliser, så kunne vi sprede dem over ca. 20 fodboldbaner, da vi som regel altid har mindst 140.000 m2 fliser på vores hovedlager. Dette gør, at vi tilbyder omgående levering på mere end 90% af vores faste sortiment, hvilket er en stor fordel for dig som kunde.
  • Vores lagers store størrelse er med til, at give dig som kunde rigtig gode priser, da vi heldigvis kan købe større partier fra vores leverandører.
  • Vores over 20 års erfaring i branchen giver også dig kæmpe fordele, idet vi er på fornavn med vores leverandører og kan tilbyde dig de absolut bedste priser samt de seneste trends inden for fliser fra Italien og Spanien. Vi sparer alle de dyre mellemled væk.

Find din medarbejder hos Dansk Flise Lager:

Caspar Rasmussen

Indehaver & Projektchef
caspar@danskfliselager.dk

Rasmus Rømer

Indehaver & Indskøbschef
rasmus@danskfliselager.dk

Frederik Holck

Salgsansvarlig | Vejle
frederik@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 66 78

Mads Lund

Salg | Vejle & Herning
mal@danskfliselager.dk
Tlf. 93 40 48 33

Morten Skovrup

Salg | Vejle
mos@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 64 95

Jacob Holm Christiansen

B2B Salg | Vejle
jacobholm@danskfliselager.dk
Tlf. 93 10 28 59

René Berendt

Salgsansvarlig | Aarhus
reb@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 51 47

Michael De Feuth

B2B Salg | Aarhus
mif@danskfliselager.dk
Tlf. 92 90 02 61

Simon Styrup

Salgsansvarlig | Odense
simon@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 67 48

Jesper Winther

B2B Salg | Odense
jesper@danskfliselager.dk
Tlf. 92 90 24 02

Søren Rasmussen

Salgsansvarlig | Esbjerg
sor@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 17 05

Finn Dinesen Schack

B2B Salg | Esbjerg
finn@danskfliselager.dk
Tlf. 92 90 01 43

Jakob Emborg

Salgsansvarlig | Aalborg
jakob@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 16 59

Verner Fediøw

Salgsansvarlig | Køge
verner@danskfliselager.dk
Tlf. 61 10 69 54

Allan Geisler

B2B Salg | Køge
alg@danskfliselager.dk
Tlf. 92 90 60 31

Mads Iversen

Lagerchef
mads@danskfliselager.dk

David Jürs

Lager
daf@danskfliselager.dk

Lasse Olesen

Lager

Rasmus Dittmann

Lager

Søren Delcomyn

Vicevært
vicevaert@danskfliselager.dk

Anette Ravn Eriksen

CFO
anr@danskfliselager.dk

Lene Rørbæk

Indkøbsassisent
ler@danskfliselager.dk

Krista Dahlgaard

Adminstration | Vejle
krista@danskfliselager.dk

Zlatko Alispahic

Marketing & E-Commerce Ansvarlig
zlatko@danskfliselager.dk

Ena Zubcevic

E-Commerce & Marketingsassistent
enz@danskfliselager.dk